Individuální schůzky rodičů s učiteli

Ve čtvrtek 29. 11. 2018 od 16:00 do 19:00 hodin se konají v budově ČRG s. r. o. individuální schůzky rodičů s učiteli. Rozpis umístění jednotlivých vyučujících najdete v den schůzek při vstupu do budovy. Těšíme se na vás!

Den otevřených dveří

Druhý Den otevřených dveří se bude na našem gymnáziu konat ve středu 16. 1. 2019. Více informací naleznete zde.

ČRG s. r. o. je i na Facebooku

Podívejte se sem.

Plavání je můj život

Rozhovor s Vítem Ingeduldem,
studentem 4. ročníku Českého reálného gymnázia

 

Nar: 16.10.1994 v Českých Budějovicích

 

Proč plavání?

K plavání mě přivedli rodiče v 1. třídě základní školy.

 

Můj vztah k plavání:

Bude to znít divně, ale prvních šest, sedm let mě plavání příliš nebavilo. První úspěchy můj vztah k plavání změnily. Od té doby, co jsem úspěšný, plavu rád. Každý všední den vstávám v pět hodin. Jsem na to zvyklý, už mi to nevadí. Volného času mnoho nezbývá, v zimě jezdím rád na hory.

 

Oddíl:

Jsem členem českobudějovického oddílu a od loňského roku plavu i za Kometu Brno. Kometa Brno mě angažovala do svých řad na základě mého umístění na MS (13. místo). Tento oddíl disponuje nejlepšími podmínkami pro plavce v České republice.

 

Disciplíny/úspěchy:

Začínal jsem s bazénovým plaváním na tratích 400, 800, 1500 m – 7 titulů mistra republiky v dorostu. V roce 2011 jsem se nominoval na ME juniorů na 5 km, kde jsem se umístil na 25. místě, což bylo zklamání. Váhal jsem, zda se dále věnovat bazénovému nebo raději dálkovému plavání. Největší zlom v rozhodování přinesl loňský rok, kdy jsem se zúčastnil MS juniorů v Kanadě a obsadil jsem již výše zmiňované 13. místo. Rozhodl jsem se pro dálkové plavání.

 

Závody v České republice:

Domácí mistrovství zahrnuje tři závody na otevřené vodě (Pardubice, Plzeň, Lipno) na tratích 5, 10 a 20 km + závod na 5 km v bazénu.

 

Závody Evropského poháru/Grand Prix:

V roce 2013 jsem poprvé absolvoval celý Evropský pohár tj. 6 závodů (Turecko, Maďarsko, Holandsko, Španělsko, Izrael, Německo) Mým nejlepším umístěním bylo 8. místo, nejhorším místo 10. Těch poprvé bylo v letošní sezóně více, neboť na závodech Grand Prix na chorvatském ostrově Hvar jsem poprvé plaval vzdálenost 16 km a umístil jsem se na desátém místě, zároveň jsem vytvořil nejrychlejší český traťový výkon 3:16:56.

 

Světový pohár – Brazílie, Argentina, Mexiko, Čína, Japonsko:

Závody Světového poháru se konají ve výše zmíněných destinacích. Účast na nich je finančně vysoce náročná, proto se jich zatím nezúčastňuji. Z českých plavců se v minulosti těchto závodů účastnili pouze Jan Pošmourný a Jana Pechanová.

 

Zázemí:

Na závody jezdím sám, někdy s ostatními plavci, bez trenéra. Ubytování zajišťuje pořadatel. Český svaz plaveckých sportů, který má více sekcí- např. sekci vodního póla, sekci dálkového plavání, sekci skoků do vody mi částečně přispívá na přípravu, cestu, ubytování cca ve výši 10 % ceny. Na pohárové soutěže svaz nepřispívá. V současné době již mám nějaké sponzory z řad soukromých subjektů, ale hlavním sponzorem stále zůstávají rodiče. Sezóna je stojí zhruba 100 000,- Kč.

 

Trénink:

Trénuji dvoufázově každý den od 6 do 7,30 hod a od 16 –do 19,30 hod. Odpolední trénink zahrnuje kromě samotného plavání v bazénu i fitness přípravu. O víkendu většinou závodím. Mým trenérem v českobudějovickém oddílu je již čtyři roky Jiří Filip. Vždy jeden týden v měsíci trénuji v Brně pod vedením trenéra Josefa Nalezeného.

 

Plány do budoucna:

Po maturitě bych rád studoval v Brně, přemýšlím o právech nebo fakultě sportovních studií. V roce 2014 se koná ME v Berlíně, kam bych se rád kvalifikoval a uspěl zde, co nejlépe. Velkou výzvou jsou pro mne olympijské hry v roce 2016, na které bych se také rád kvalifikoval. Další dlouhodobější cíle zatím nemám.

 

Stravovací „režim“:

Spotřeba jídla je v mém případě značná. Jím vše a musí toho být hodně.

Snídám ½ kg ovesné kaše, něco sním cestou do školy, vypiji proteinový nápoj, svačím 5-6 housek s náplní, obědvám ve školní jídelně a odpoledne si dám něco sladkého např. buchty. Po tréninku večeřím, před spaním sním ještě něco sladkého. Během dne vypiji cca 5 litrů tekutin.

 

Jak lze skloubit závodní plavání a studium na gymnáziu?

Nikdy jsem neměl problémy se studiem. Všichni pedagogové jsou vůči mně vstřícní a poskytnou mi dostatek času, abych si zameškané učivo doplnil.

 

ČRG v mých očích:

Jsem na ČRG spokojen, po třech letech studia mohu říci, že ČRG byla dobrá volba.

 

Politika:

O politické dění se samozřejmě zajímám, říjnových voleb se zúčastním, pouze váhám, zda budu volit ODS či TOP 09.

 

Co tě zaručeně naštve:

Jsem klidná povaha, nenaštve mě nic.

 

Vysněný vůz:

Nepřemýšlel jsem o tom, ale když se ptáte, tak asi Porsche Panamera.

 

Kdybys měl tři přání, jaká by to byla:

a) zdraví

b) vyhrát olympijské hry

c) dostudovat