ČRG s. r. o. je i na Facebooku

Podívejte se sem.

Fotografie z Českobudějovického majálesu 2007

Bylo chvíli po poledni - čtvrtý máj - a jak už tomu v květnu tak bývá, byl Majálesu čas. A tak se z naší školy začaly pomalu trousit první roje všemožných broučků, berušek, včeliček a jiných hmyzích kamarádů v čele s naší hmyzí královnou. Průvod byl oficiálně zahájen kolem půl jedné v Háječku. Jako obvykle studentky, studenti a sem tam i nějaký ten profesor prošli za vydávání co největšího hluku uličky kolem náměstí a poté i náměstí samotné, kde měli utvořit tvar velké májové květiny, která byla focena z Černé věže. Poté se již celý průvod začal postupně přesouvat na Sokolský ostrov, kde se konala volba Krále a Královny Majálesu. Mezi desíti kandidáty bylo těžké tipnout favorita, všichni byli zajímaví a každý z nich se něčím vyjímal. Zvítězit ale mohl jen jeden, a tak po vyrovnaném boji převzal korunu kandidát z Gymnázia Jírovcova. Pro větší autentičnost přikládám krátký rozhovor s Anetou Galisovou, která, jak je nám všem známo, se o Královnu ucházela a stačilo jen málo a Královnou se opravdu stala.

 

Tak Anife, co tě vedlo přihlásit se do volby Krále/Královny Majálesu?

Protože nikdo jinej ve třídě nezved ruku a taky sem si chtěla lehce zpestřit letošní nudnej školní rok.

 

A jak se ti líbili ostatní hmyzáci z ČRG a letošní Majáles celkově?

Hmyzáci byli skvělí, samozřejmě. Trochu mě mrzelo, že se nezrealizoval nápad jít všichni za včely, abychom vytvořili společenstvo, páč takhle sem tam prolítnul nějakej motýl a tak. Ale jinak fuckt pěkný, sem ráda že si s tim dali lidi práci. Já teda velkou, hehe.

 

Co soudíš o dalších kandidátech na Krále a Královnu, co si myslíš, že na nich bylo lepší a co bys jim naopak vytkla?

Líbila se mi Jírovcovka, ta to měla promáklý, masivní propagaci a dobrej projev. Jinak takový převleky jako jít za starý mě fakt nenadchly, ty ostatní mi taky nepřišli zrovna extra.

 

O čem podle tebe Majáles vlastně je?

Hlavně projevit sílu studenstva =) Myslim, že si zasloužíme aspoň ten jeden den mít svátek. Během majálesu mezi mladejma lidma panuje pohoda, všichni jako by se měli rádi, všude zní hudba, hrajou se divadla, je sranda…

 

Co si ty osobně Majálesu – Volbě – obětovala? Šla bys do toho zase?

No já mam ztráty největšího kalibru. Například jsem musela obětovat vejce, na který jsem měla ráno chuť, taky moje koště se ztratilo v časoprostoru… Hodně času a materiálu padlo na výrobu kostýmu, na němž jsem pracovali s mým přítelem. Tvrdě. =)

 

Aneta se tedy nakonec královnou nestala, ale myslím si, a jistě nejsem sama, že byla nejlepší a do přípravy dala hodně. Přesto naše škola získala jiné prvenství, a to ve volbě O nejlepší alegorický vůz, kterým se stalo naše vosí kolo, jež řídil Vojta Šolta.

Majáles se tento rok velmi povedl včetně doprovodných koncertů, kde zazářily skupiny jako Vypsaná fixa, Kryštof nebo Wohnout, a všichni už se těšíme na ten další, na Majáles 2008.

 

Klára Kubáňová, septima

___


___